Uroda

Dieta przed ślubem – o czym warto pamiętać?

dieta

Każdą przyszłą pannę młodą z pewnością zainteresują sposoby na piękną sylwetkę i zdrowy wygląd. Jest to przecież jeden z najważniejszych dni w życiu, podniosłe wydarzenie, pełne magicznych chwil. Warto wobec tego zadbać już zawczasu o kondycję swojej cery, włosów i ciała. Panie chcą najczęściej poprawić proporcje sylwetki, stać się atrakcyjniejsze, nabrać pewności siebie, pozbyć się kompleksów. Kluczem do sukcesu będzie zdrowa dieta przed ślubem i regularna aktywność fizyczna. Nie trzeba jednak się głodzić ani codziennie odwiedzać siłowni i katować ciało intensywnymi treningami. Należy zachować zdrowy rozsadek, bo chodzi przecież o to, aby świetnie się czuć na ślubie, a nie wycieńczyć organizm i być przemęczoną.

Jak dobrze wyglądać na własnym ślubie?

Fryzura i makijaż ślubny to jedno, ale nie można skupiać się wyłącznie na tym. Już na co najmniej kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu należy zadbać o wygląd swojej sylwetki, kondycję cery, włosów. Zdrowe, jędrne i wysportowane ciało to prosta droga nie tylko do ładnego wyglądu, ale też dobrego samopoczucia i pewności siebie. Wiele pań decyduje się na zredukowanie masy ciała przed ślubem, ale nie można tego robić spontanicznie, bez opracowania odpowiedniego planu działania i trzymania się go, dążąc małymi krokami do osiągnięcia zamierzonych celów. Istotna będzie nie tylko dieta, którą powinien przygotować profesjonalny dietetyk, ale też trening i regeneracja. Nie trzeba stosować żadnych restrykcyjnych diet, wystarczy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, które pozostaną już na długi czas. Każdemu wyjdzie na zdrowie porzucenie wysoko przetworzonej żywności na rzecz tej zdrowej, pełnowartościowej, obfitującej w cenne mikro- i makroelementy. Białe pieczywo można zastąpić pełnoziarnistym, mleko krowie roślinnym, słone przekąski owocami i orzechami.

Warto zredukować do minimum produkty zawierające rafinowany cukier i uwodornione tłuszcze, wystarczy zacząć czytać dokładnie etykiety kupowanych produktów spożywczych. Wystrzegać powinno się wobec tego słodkich napojów, alkoholu i słodyczy – zawsze można zrobić swoje, oczywiście ze zdrowych składników. Istotne będzie nawodnienie organizmu, spożywanie regularnych posiłków i niepodjadanie między nimi. W diecie nie może zabraknąć świeżych warzyw i owoców, dobrej jakości ryb morskich, chudych kawałków mięsa, roślin strączkowych, nieprzetworzonego nabiału, nasion i pestek, jajek, kasz, brązowego ryżu. Wystarczy dodać do tego regularną aktywność fizyczną, minimum trzy razy w tygodniu, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Warto udać się do dietetyka i nawiązać współpracę z trenerem personalnym, aby schudnąć zdrowo i bezpiecznie.

You may also like...