Uroda

Co przemawia za wyborem implantów zębów?

panna młoda - uśmiech

Braki w uzębieniu wiążą się z wieloma negatywnymi konsekwencjami, łącznie z rozchwianiem pozostałych zębów, zanikiem kości w jamie ustnej i zmianami kształtu twarzy. Na szczęście obecnie można na trwałe odtworzyć uzębienie, odzyskać piękny uśmiech i zwiększyć komfort życia. Z pomocą przychodzą implanty zębowe, niemalże niezniszczalne, które mogą posłużyć użytkownikowi przez wiele lat.

Implanty zębów – dlaczego warto i z jakimi trzeba liczyć się kosztami?

Implanty zębów to świetne rozwiązanie nie tylko w przypadku utraty pojedynczych zębów, ale również długoletniego bezzębia. Możliwość rekonstrukcji uzębienia dotyczy osób nie tylko młodych, ale też starszych, w tym seniorów. Nie ma znaczenia to, ile czasu upłynęło od ekstrakcji zęba, bo za pomocą implantów można uzupełnić ubytki zarówno nowopowstałe, jak i wieloletnie. Implanty wprowadza się chirurgicznie do wnętrza kości, po czym stosuje uzupełnienie protetyczne. Pozwala to na odbudowę zarówno jednego zęba, jak i kilku oraz na pełną rekonstrukcję zgryzu. Implanty cechują się trwałością, estetyką, biozgodnością z ludzkimi tkankami, odpornością na działanie kwasów i zasad, niepodatnością na bakterie próchnicotwórcze. Ich użytkowanie jest komfortowe, nie trzeba martwić się o zmianę smaku spożywanego pokarmu. Implanty do złudzenia przypominają naturalne zęby, naśladując ich funkcje. Wzmacniają całe uzębienie, zapobiegają zanikowi tkanki kostnej i przeciwdziałają wadom zgryzu. Nie ma nawet konieczności szlifowania sąsiadujących zębów.

Każdego z pewnością interesuje cena implantów, która może być różna, a na jej wartość wpływa wiele czynników. Ceny tytanowych śrub wahają się od 1800 złotych do nawet 4000 złotych. Do tego trzeba jeszcze doliczyć cenę łącznika protetycznego lub śruby gojącej. Na tym oczywiście wydatki się nie kończą. Kolejnym będzie korona protetyczna, która może kosztować od 550 złotych do nawet 1300 złotych. Zapłacić trzeba też za konsultacje, diagnostykę, wszczepienie implantu, przygotowanie i założenie korony na implant.

You may also like...