Fotografia

Plener ślubny w Wrocławiu

plener ślubny we Wrocławiu

Co jest najważniejsze na weselu oprócz szczęśliwej pary młodej, która mówi sobie „tak”? Najważniejsze są wspomnienia, a bez zdjęć ślubnych mogą bardzo szybko zniknąć. Kwestia fotografii jest jednym z podstawowych tematów w wielu planach ślubnych, a fotograf ślubny – jedną z najważniejszych osób podczas tego najpiękniejszego dnia. Równie ważne jest miejsce, gdzie odbędzie się sesja ślubna. Jakie są popularne miejsca na zdjęcia ślubne we Wrocławiu i które wybrać aby utrwalone chwile były wyjątkowe?

Styl fotografii

Przed podjęciem decyzji o wyborze pleneru warto pomyśleć, w jakim stylu chcielibyśmy zdjęcia ślubne i jaki szczególnie nam odpowiada.
Każdy fotograf ślubny ma swój własny styl i zazwyczaj wyraża go również w zdjęciach ślubnych, dlatego dobrze aby był on spójny z naszymi wyobrażeniami.
Należy zadać sobie pytanie, czy wolimy zdjęcia naturalne, czy zdjęcia inscenizowane. A może naszym marzeniem są zdjęcia i filmowanie z drona albo reportażowe?

Plener i Wrocław – idealna kompozycja

Nie wszyscy wiedzą, że Wrocław to miasto zakochanych. Jest tam wiele idealnych miejsc na plener ślubny. Należą do nich między innymi Park Szczytnicki, Ostrów Tumski, Park Południowy. Prawie na każdym kroku można tam zrobić nietuzinkowe i niepowtarzalne zdjęcia. Dlatego wiele par wybiera Wrocław jako tło podczas sesji ślubnych.

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki to największy park w mieście i został pierwotnie utworzony jako prywatny ogród w 1785 roku, po czym został przyłączony do parku miejskiego. Jego największą atrakcją jest Ogród Japoński. Znajduje się w południowej części parku. W parku zachowało się wiele ozdób w stylu japońskim, w tym Pawilon Azumaya, staw z pawilonem widokowym i bramami wejściowymi. Stałym towarzyszem odkrywczej wycieczki po Wrocławiu, a także po Parku Szczytnickim, są wrocławskie krasnale. Inne atrakcje Parku Szczytnickiego to arboretum i rosarium. To świetne miejsce na zdjęcia i filmowanie z drona, z pewnością sprawi, że zdjęcia będą wyjątkowym wspomnieniem dla państwa młodych.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to chyba najbardziej magiczne miejsce dla wszystkich, którzy darzą się gorącym uczuciem i idealne miejsce na plener ślubny. Jest to najstarsza część miasta. Można tam spacerować wąskimi uliczkami, w kierunku najbardziej romantycznego w Polsce mostu – Mostu Tumskiego, który jest symbolem zakochanych i prawdopodobnie najcięższym mostem we Wrocławiu. Na jego konstrukcji wisi kilkaset kłódek z inicjałami par, które przyrzekły sobie miłość.
Jest to ulubione miejsce fotografów i idealne jako tło sesji ślubnych. Pełne uroku i tajemnicze.

Park Południowy

Park Południowy to jeden z największych parków Wrocławia, a zimą jest jednym z najbardziej klimatycznych i najlepiej oświetlonych. Można tam chodzić kilometrami, nawet zimą, gdy śnieg skrzypi pod butami. Przyciąga rzeszę zakochanych i jest często wybierany na plener ślubny. Drzemie tam romantyczna dusza Fryderyka Chopina, który chętnie odwiedzał Wrocław. W parku znajduje się również pomnik kompozytora wielu miłosnych utworów.
Zdjęcia wykonane w Parku Południowym będą niezwykłe i malownicze, przede wszystkim ze względu na urokliwe pejzaże.

Wrocław to idealne miejsce na plenerową sesję ślubną. Trudno wymienić wszystkie ciekawe miejsca, które sprawią, że ten najważniejszy dzień będzie idealnie uwieczniony i niezapomniany. Jednak warto jeszcze wspomnieć o Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, Wyspie Daliowej oraz Wyspie Słodowej, Ogrodzie Staromiejskim i Narodowym Forum Muzyki.
Należy pamiętać, żeby na plener ślubny wybrać miejsce wyjątkowe, które odda klimat tego szczególnego dnia.